9+1 tip na romantické restaurace, kde oslavit Valentýna

July 7, 2022

Svátek všech zamilovaných je za dveřmi. Pokud stále marně přemýšlíte, jak překvapit svou spřízněnou duši, vězte, že večer v příjemné restauraci ve dvou udělá radost snad opravdu každému. Tak kam vyrazit za romantikou a skvělým jídlem? V našem přehledu najdete podniky všech druhů, které vám pomohou si Valentýna zpříjemnit skvělým a kvalitním jídlem. A pokud máte na 14. února i další plány, bude pro vás určitě výhodné, že v těchto restauracích nebudete díky Qerku čekat na zaplacení účtu.

Pivo Karlín

Nejčerstvější pivní speciály a valentýnské menu, které přináší čtyřchodovou večeři s párovanými nápoji a šansonovým zpěvem. Takový bude svátek všech zamilovaných v podniku, kde je pivo srdcová záležitost. Pivo Karlín si vaří zlatavý mok ve stejné budově, a proto máte jistotu, že se k vám speciály jako Karlín 12, Karlín Black či IPA dostanou vždy v nejlepší formě. Pivo Karlín najdete na adrese Pernerova 691/42, Praha 8.

Spojka Karlín

Vyrazit tam, kde jídlo spojuje, je na Valentýna skvělý nápad. Spojka Karlín od zakladatelů vegetariánská a veganská restaurace Etnosvět ukazuje, že na jednom menu si mohou pochutnat všichni se slabostí pro dobré a kvalitní suroviny. To vše bez ohledu na to, zdali se jedná o vegany, nebo milovníky masa. Moderní přístup tohoto designově povedeného místa vás zkrátka bude bavit nejen na Valentýna. Spojka Karlín se nachází na adrese Pernerova 697/35, Praha 8.

Restaurace Beseder

Slovo „beseder” je z hebrejštiny a znamená „v pořádku”. Pokud hledáte pohodovou restauraci s příjemnou atmosférou, je Beseder ideální volba. Na menu zde najdete především grilované speciality a středomořskou kuchyni. Zapíjet tyto dobroty pak lze pivem z lokálních minipivovarů a portugalským vínem z nabídky. Restauraci Beseder najdete na adrese Lihovarská 12, Praha 9.

Aubergine restaurant

Je libo trochu exotičtější valentýnské menu? Pak zkuste třeba restauraci Aubergine, která je u nás jedním z mála míst, kde máte příležitost ochutnat autentickou perskou kuchyni. Zejména se můžete těšit na nejrůznější úpravy jehněčího masa od grilovaného až po vynikající gulášek. Jako přílohu očekávejte především basmati rýži se šafránem. Aubergine restaurant najdete na adrese Sokolovská 416/124, Praha 8.

Harry’s restaurant

V Harry’s ochutnáte unikátní hovězí pokrmy z jejich vlastního chovu plemena Highland. Skot je chován ve volné přírodě a pase se v okolí malebné rodinné farmy. Příjemnější život pro krávy zaručuje i vysokou kvalitu jejich masa. V Harry’s si na čerstvé a kvalitní suroviny potrpí. Třeba i houby si nechávají dodávat od profesionálního houbaře, který se ve svém řemesle skutečně vyzná. Harry’s restaurant najdete na adrese Na Pankráci 1337/109, Praha 4.

Restaurace St. Martin

Je libo k romantické večeři i dávka pohodového jazzu k poslechu? Ten na vás čeká v restauraci St. Martin spolu s bohatým menu, kde najdete mimo jiné tradiční českou kuchyni spolu s výběrem toho nejlepšího z mezinárodních kuchyní. Na své si tady přijdou i vegetariáni. Svatý Martin, podle kterého je restaurace pojmenována, je patronem vinařů. Není tak velkým překvapením, že si zde k jídlu můžete objednat některé z vynikajících výběrových vín. Restauraci St. Martin najdete na adrese Vlašská 358/7, Praha 1.

American Hadog

Láska prochází žaludkem, tak proč na Valentýna sobě a partnerovi nedopřát jeden z nejlepších hamburgerů či hotdogů u nás? American Hadog si potrpí na vysokou kvalitu a čerstvost surovin. V burgeru či hotdogu zde vždy najdete 100% hovězí českého původu a pečivo z místní pekárny. American Hadog najdete na adrese Sokolovská 379/204, Praha 8.

Arepas de Lyna

Pokud na Valentýna nemůžete odletět do cizích krajů, pak nechte alespoň poznávat cizinu vaše chuťové buňky. Skvělou příležitost pro to máte v restauraci Arepas de Lyna, kde si vychutnáte speciality z venezuelské kuchyně. Jedná se o rodinné bistro s velmi příjemnou atmosférou. Bonusem je, že všechna jídla jsou bez lepku, takže se zde bez obtíží najedí i lidé trpící celiakií. Arepas de Lyna najdete na adrese Korunní 1173/83, Praha 3.

La Casa Blů

V latinskoamerickém rytmu oslavíte Valentýna také v restauraci La Casa Blů, kde na vás čeká bohaté jihoamerické menu, na kterém nechybí ani mnoho variant vhodných pro vegany a vegetariány. Zajímavostí může být, že zde byl kdysi natáčen kultovní film Samotáři (návštěvu restaurace samozřejmě doporučujeme ve dvou). La Casa Blů najdete na adrese Kozí 857/15, Praha 1.

Mimopražský bonus: Mikulov INN, penzion Venuše

Valentýn je ideální příležitostí pro výlet do nejkrásnějších koutů naší země, kde si užijete krajinu, památky a samozřejmě dobré jídlo s kvalitním vínem. Mikulov INN, penzion Venuše, se nachází uprostřed malebné moravské přírody. Kromě místních specialit v restauraci můžete prozkoumávat i vinný sklep, kde se pravidelně pořádají degustace. Mikulov INN, penzion Venuše najdete na adrese Venušina 1537/2, Mikulov.