Tipy

Dětské menu nemusí být nuda! Kam vyrazit s malým školákem?

July 7, 2022

Děti patří k těm nejnáročnějším a zároveň nejvděčnějším strávníkům. Své o tom samozřejmě ví každý rodič. Při pohledu na menu vítězí hranolky s kečupem, případně smažák. Pokud se chystáte oslavit začátek školního roku a zmírnit poprázdninové školní trauma společnou návštěvou restaurace, máme pro vás pár tipů, aby si to užily nejen vaše děti, ale také vy jako rodiče.

Úskalí dětského menu

Problém s dětským menu je, že narazit na něco opravdu zajímavého není jednoduché. Navíc spousta dětí odmítá jíst jídlo, na které nejsou zvyklé. Stačí jenom, aby se receptura trochu odlišila od maminčina způsobu vaření. Je dobré děti na bohatost chutí připravit postupně, aby hned nezaujaly k jídlu odmítavý postoj. 

Z hlediska položek na menu se snažte dětem nabízet a doporučovat zdravější varianty. Těstoviny, ovocné knedlíky nebo dokonce neapolská pizza mohou být chutné i zdravější než nálož smaženého, zejména pokud jsou připravené z čerstvých a poctivých surovin.

Kam tedy s dětmi zamířit? 

V případě, že hledáte místa, kde se vaše děti zabaví a dobře nají, pak vám můžeme doporučit hned několik podniků. Platí pro ně, že vždy myslí na rodiny a jsou schopné dětem i rodičům nabídnout zajímavé zážitky na talíři i mimo něj. 

Golden Pacific Café

Restaurace a kavárna, která se nese ve znamení mašinek. Některé z vynikajících zákusků vám dokonce může vláček přivést až přímo ke stolu. Kromě sladkých dobrot se můžete v Golden Pacific Café zastavit také na vydatný oběd a nají se zde i vegetariáni. Podnik najdete v 1. patře OC Galerie Butovice v Praze.

TRIO Malý Háj

Skutečně rodinný podnik, kde vám během dopoledních hodin děti nejenom nakrmí, ale také i pohlídají v rámci pohybového studia s programy pro děti. V kavárně na vás pak čekají vynikající zákusky (určitě vyzkoušejte jejich lahodnou zmrzlinu), skvělé polévky či stále víc populární quiche, který si oblíbí i ratolesti. TRIO Malý háj najdete na adrese Honzíkova 635/6 v pražských Dolních Měcholupech. 

Žluté lázně

V dětském areálu Žlutých lázní se dokáže naplno vyřádit i to nejneposednější dítě. Můžete si zde dopřát pizzu, těstoviny nebo speciality z grilu. Opět nesmíme zapomenout ani na vynikající zmrzlinu, kterou ve Žlutých lázních najdete v Gelaterii Carte D’or. Žluté lázně najdete na Praze 4 v Podolí, na adrese Podolské nábřeží 3/1184.

Tipy, které nabídnou nové zážitky

Na děti se musí pomalu a vždy je dobré z hlediska jídla apelovat na chutě, se kterými si již rozumí. Vyzkoušejte například zajímavější varianty oblíbených dětských jídel v těchto restauracích.

Winghaus

Kuřecí nugetky patří k jídlům, které milují i ty nejvybíravější děti. Winghaus vašemu školákovi rozšíří obzor z hlediska chuti, přitom nevybočí z očekávání, že dostane jemné obalované kuřecí maso. Ovšem pozor, objednávejte dětem pouze ty nejméně pálivé varianty, jinak jim připravíte opravdový šok! Winghaus najdete na adrese Vinohradská 1215/32, Praha 2. 

Lasagneria

Špagety, šunkofleky, lasagne. Děti mají těstoviny velmi rády, zejména v jejich zapečené formě. Lasagneria nabízí bohatý výběr lasagní zapečených s kvalitními surovinami, péčí a láskou. Na menu kromě klasiky jako je bolognese nebo lasagne quattro formaggi najdete i několik veganských variant. Lasagneria čeká na vaši návštěvu na adrese Korunní 957/35 v Praze. 

Restaurace Tilak

Chcete do dítěte dostat více zeleniny a méně nezdravého tuku? Zkuste na to jít s pizzou z vegetariánské wellness restaurace Tilak. Pizza je zde připravována z bio ingrediencí, celozrnné mouky a podle tradičních receptur, takže se nemusíte bát, že byste narazili na menu plné neznámých položek. Restauraci Tilak najdete na adrese Zámecká 208, Střílky.