Tipy

Jste připraveni znovu otevřít svůj podnik? Moderní technologie vám s tím pomůžou

July 7, 2022

Více než dvouměsíční uzavření restauračních zařízení si ještě pár měsíců zpátky u nás nikdo nedovedl a určitě ani nechtěl moc představit. Nebyl důvod. Hosté si podávali dveře, rezervace bylo často třeba dělat minimálně pár dní dopředu a nových podniků přibývalo jako hub po dešti.

Najednou se všechno změnilo a přišlo období sucha - období celosvětové pandemie. A jak naše příroda trpící nedostatkem vody potřebuje, abychom změnili své chování vůči ní, stejně tak je potřeba změny v uvažování restauratérů, aby jejich podniky mohly prosperovat i v budoucnu. Až se znovu budou moct otevřít.

Je namístě si přiznat, že se na konci května nevrátíme do doby, kdy se restaurace a hospody uzavřely. Svět se změnil a je potřeba se tomu přizpůsobit. Je možné a pochopitelné, že se hosté zpočátku budou trochu ostýchat začít znovu navštěvovat restaurace. Jak je tedy přesvědčit, že se nemusí ničeho bát?

1) Buďte inovativní

Koncepty fungující před pandemií dost možná nebudou fungovat po znovuotevření. Možná budete muset upravit své menu tak, aby bylo snazší si jídlo odnést domů v krabičce tak, aby to stále hezky vypadalo a dobře chutnalo. Nebo ho třeba šokově zchladit pro pozdější ohřátí doma. Během karanténních opatření jste si vyzkoušeli, co funguje, co méně a co radši už nedělat.

2) Bezkontaktní placení

Trend, který se tu objevil před pár lety teď nabývá na významu. Bezkontaktní, bezhotovostní placení pomocí QR kódů bez asistence obsluhy. Žádné zadávání PIN do platebního terminálu, žádné lovení drobných po kapsách. Vše lze snadno vyřešit během pár vteřin přímo od stolu. Včetně spropitného. Snažte se minimalizovat kontakt pro větší bezpečí jak hostů, tak vašeho personálu.

My v Qerku s tím máme už docela bohaté zkušenosti, dlouhodobě spolupracujeme s předními pokladními systémy, a čistě bezkontaktní placení tak můžeme zavést během chvilky i v těch podnicích, které mají pokladní systém jako je např. Septim, Storyous, Harsys a další…A jsme otevření spolupráci se všemi dalšími, které zatím v portfoliu nemáme.

3) Objednávání přes aplikaci, přímo od stolu

Úspora času a žádné zbytečné prostoje jsou dalším bodem, ve kterém vám moderní technologie pomůžou. Zákazníci se naučili si objednávat jídlo přes různé aplikace a dá se předpokládat, že jim to vydrží i nadále. Umožněte jim to i ve vašem podniku. Ušetříte čas obsluze čas a odpadne stres “3 stoly si chtějí objednat a 2 platit, nestíhám!”. 

 

Pomůže vám Qerko i s tímto? Jasně! Během karanténních opatření jsme spustili funkci Přes okénko pro objednání jídla s vyzvednutím ve vybraný čas u okénka. A teď pracujeme na vylepšení tak, abychom vašim hostům umožnili objednání přímo od stolu jakmile se za ten stůl budou moct znovu posadit. Objednávání od stolu budeme moct nabídnout nejprve podnikům s pokladními systémy Septim a Harsys.  S dalšími pokladními systémy nyní jednáme.

4) Udělejte z hostů své štamgasty

Ještě víc než dřív bude potřeba skvělý servis, aby se hosté u vás cítili příjemně a chtěli se opět vrátit. Milý, pozorný personál, zajímavé menu, speciální nabídky. A komunikace s hosty. Komunikujte s nimi na sociálních sítích, posílejte jim pravidelný newsletter, vyzkoušejte věrnostní program. 

Každý host platící Qerkem se může stát členem vašeho věrnostního programu. Bez plastových kartiček, které se věčně ztrácí, bez tištěných voucherů, bez zbytečné administrace. Jednou na začátku nastavíte a vše ostatní už nechte na nás. 

restaurant-690569_1920.jpg

5) Dbejte na kvalitu personálu

Ať jde o kuchaře, číšníky nebo debaras, personál musí být kvalitní. Ať se jedná o brigádu nebo práci na stálo, může vám s hledáním pomoct třeba aplikace Grason

6) Zpětná vazba je dobro

Všichni dobře víme, že recenze dokáží udělat hodně. Jak dobré, tak ty špatné. A abyste mohli svůj podnik stále vylepšovat, chtějte zpětnou vazbu od vašich hostů. Zeptejte se hostů, jak se jim u vás líbilo, co se povedlo a co byste případně mohli vylepšit.  Hosté platící Qerkem mají možnost ohodnotit svoji návštěvu ihned po zaplacení. A vy tak máte jistotu, že jde o zpětnou vazbu od vašeho platícího zákazníka.

7) Myslete ekologicky a udržitelně

Na začátku článku jsme zmínili přírodu, která čeká na to, až změníme své chování. Každá, byť malá změna se počítá. Místo tištěných účtenek stačí digitální účtenka poslaná zákazníkovi na e-mail ihned po zaplacení. 

Přemýšlejte, jak zužitkovat všechny suroviny, které v kuchyni máte. Bez zbytečného vyhazování.

 

8) Nebojte se toho

Čeká nás náročné období, ale… kdo se bojí, nesmí do lesa, že? :) Neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme při vašem znovuotevření. Jsme tu pro vás.