Podniky

Kam skočit v Praze na jedno?

July 7, 2022

Pivo je české bohatství, které nás proslavuje po celém světě. Vychutnat si tento zlatavý mok s kamarády nebo se odměnit jedním půllitrem po těžkém dni práce patří k české povaze. Když už ale pivo, tak musí mít ten správný říz.

V našem přehledu najdete místa, kde vám na stole přistane ten nejlepší tekutý chléb i nejrůznější hospodské dobroty. A až se třeba bude hrát hokej, nemusíte hulákat na číšníka přes celý podnik a složitě rozpočítávat účet. V níže uvedených podnicích zaplatíte přes Qerko jednoduše a rychle přímo u stolu.

Pivní šenk U Kacíře

U Kacíře najdete přesně to, co se od správné hospody očekává – příjemnou obsluhu, výběr piva a třeba také vynikající tlačenku. Mimo jiné se tady často scházejí historici a stejně jako oni zde máte příležitost nasávat… staročeskou atmosféru. Pivní šenk U Kacíře najdete na adrese Mánesova 1645/87, Praha 2.

Pivnice U Bazénu

Je libo výběr až z dvaceti různých druhů českého čepovaného piva a k tomu vynikající domácí uzené či klobásy z udírny, domácí paštiky, utopenci, pečená kolena, žebra, kuřecí medová křídla a jiné úžasné dobroty z klasické české kuchyně? Pak zaskočte na jedno či nejlépe na víc kousků do Pivnice U bazénu. Najdete ji na adrese Mírového hnutí 2137/7, Praha 4.

Radegastovna Kolbenka

Jak už z názvu vyplývá, z tanku tady rozlévají pivo z českých pivovarů jedné konkrétní značky. Výčepní v Radegastovně jsou mistři ve svém oboru, kteří vám půllitr naservírují přesně tak, jak by si to sládek představoval. A k pivu si pak můžete objednat také něco z poctivě připravované české kuchyně, což vám určitě přijde k chuti. Radegastovnu Kolbenka najdete na adrese Kolbenova 659/16, Praha 9.

U Magistra Kellyho

Malebná malostranská hospůdka, ve které kromě skvělého piva dostanete na stůl také to nejlepší z tradiční české i mezinárodní kuchyně včetně vegetariánských jídel. Kdybyste sem náhodou zavítali s někým, kdo není pivař, může vyzkoušet jedno z výběrových vín v nabídce. U Magistra Kellyho najdete na adrese Šporkova 521/5, Praha 1.

Restaurace Šalanda

V Šalandě se čepují piva z královského pivovaru Krušovice. Jedná se o koncept podniků, který je zaměřený na opravdové pivní gurmány. Máte šanci si zde také objednat piva z originálního nerezového mázu nebo vyzkoušet pravou pivní degustaci. Samozřejmě nechybí to nejlepší z české kuchyně. Celý zážitek je pak podtrhnutý unikátním designem interiéru restaurace. Šalandu najdete na více místech, jedním z nich je Praha hlavní nádraží na adrese Wilsonova 300/8, Praha 2.