Podniky

Kam vyrazit tento rok v Praze na burger?

July 7, 2022

Objednat si v restauraci hamburger dnes už neznamená, že dostanete nemastnou a neslanou masovou placku v žemli. Vychutnat si opravdu kvalitní mleté maso v obležení zeleniny a čerstvého pečiva máte možnost na mnoha místech a v mnoha variantách.

Klasický americký burger i verze ovlivněné českými chutěmi, to vše lze nalézt na menu pražských restaurací. Správná příprava burgeru je umění, ale naštěstí se u nás neustále rozšiřují řady burgerových umělců.

Jak vypadá správný burger?

Klasický americký hamburger dnes má už více než stoletou tradici a za tu dobu se vykrystalizoval do úžasného kulinářského požitku. Měl by být připravený ze 100% hovězího masa té nejlepší kvality a vybrané maso musí obsahovat alespoň 20 % tuku, který hraje důležitou roli v jeho chuti. Váha burgeru v bulce by měla být alespoň 200 g. Kromě porce masa do hamburgerové bulky patří také cibule, rajče, salát a sýr, nejčastěji čedar. Pokud je dostatečně šťavnatý, ne vždy je nutností k němu přidávat jakékoliv omáčky. Většina burgerových gurmánů ocení vyladěnou BBQ omáčku, popřípadě hořčici či majonézu. Jako příloha by neměly chybět hranolky či cibulové kroužky. S tímto základním receptem se dá samozřejmě všelijak hrát pro docílení originálních chutí.

Moderní trendy v bulce

Trendem, který se pomalu začíná objevovat i u nás, jsou veganské burgery vyrobené z rostlinných náhražek masa. My se však v našem přehledu soustředíme na typické masové burgery. Velmi oblíbeným trendem je také přidávání jiných než klasických zeleninových přísad. Místo (nebo vedle) rajčete či cibule tak dnes běžně najdete na talíři opečené papriky, jalapeño, avokádo nebo žampiony. Nezapomínejte, že stejně jako steak, tak i maso v bulce si můžete objednat nejen zcela propečené. Kam tedy na ten nejlepší burger v Praze?

Harry’s restaurant

V Harry’s nabízejí hovězí z vlastního ekologického chovu. Pokud tedy hledáte způsob, jak si v burgeru vychutnat co možná nejlepší maso, nemůžete návštěvou Harry’s prohloupit. Vyzkoušejte jejich burger „Harry’s” ve kterém najdete maso z hovězího krku v makové bulce spolu s nakládanou červenou cibulí, lanýžovou majonézou, goudou, slaninou a hranolky.

American Hadog

American Hadog se na burgery a hotdogy ze 100% hovězího masa specializuje. Jedná se o vyhlášenou zastávku pro všechny milovníky těch nejlepších burgerů servírovaných v čerstvém pečivu z místní pekárny. Pokud vás láká něco odvážnějšího, pak doporučujeme burger „Legendario”, ve kterém ochutnáte mleté hovězí maso, čedar, papričky jalapeňo, glazovanou červenou cibuli s uzenými mandlemi macerovanými v rumu Legendario, rajče, salátový mix a dip ze zakysané smetany, medu a citronu.

Jankovna

V restauraci Jankovna jsou na své burgery velmi pyšní a nabízejí dokonce i vegetariánskou variantu. My vám doporučíme jejich „Double Chilli Burger” s dvojitým hovězím masem, feferonkou, slaninou, čedarem, červenou cibulí a chipotle majonézou.

Restaurace Zubajda

V restauraci Zubajda si můžete dát velké množství specialit z grilu. Pokud neholdujete hamburgerům (i když to byste asi nedočetli až sem), můžete si kvalitní hovězí vychutnat i ve skvělém tataráku. My ale místo něj volíme „Cheesburger Royal”, ve kterém najdete hovězí maso, praženou slaninu, cibulku, rajče, sýrový dip, tomatovou salsu, čedar, listový salát, domácí bulku a k tomu všemu hranolky.

Pivnice u Bazénu

Pivo a burgery k sobě neodmyslitelně patří a v Pivnici u Bazénu si kromě pořádného fláku mletého masa můžete dát i jeden z mnoha druhů zlatavého moku ze všech koutů naší republiky. V nabídce se zde objevuje jejich specialita. „BIG BURGER” se slaninou, hermelínem, cibulovými kroužky a sázeným vejcem s hranolky.

Ve všech výše zmíněných podnicích si nejen pochutnáte, ale zároveň jednoduše a rychle zaplatíte účet díky aplikaci Qerko.