6 nejčastějších mýtů o fungování Qerka v restauraci

May 3, 2023
Ondřej Novotný

Co všechno si myslíte o Qerku, ale není to pravda? Připravili jsme pro vás 6 nejčastějších mýtů, které okolo Qerka panují. Tak se na ně pojďte s námi podívat!

1. Hosté budou utíkat bez placení

Nebudou. S Qerkem na stolech nijak neroste počet lidí, kteří utečou bez placení. Čím to je? Zkrátka ten, kdo nechce zaplatit, tak odejde bez ohledu na to, jaké platební metody restaurace nabízí. 

Naopak Qerko zásadně usnadňuje a urychluje fázi placení, což naopak snižuje pravděpodobnost útěku hostů z důvodu dlouhého čekání na placení.

2. Ztratíme kontakt se zákazníkem

Žádné strachy, nic takového se s Qerkem nekoná. Tím, že nebudete muset obíhat všechny stoly s kasírkou nebo s terminálem, získáte prostor pro více kontaktu s hosty a na kvalitnější a rychlejší servis. Polední špička často nemusí být o navazování vztahu se zákazníkem, ale o odbavení velkého množství hostů za krátký čas. Cílem je podat kvalitní jídlo, servis v co nejkratším čase, “otočit stůl” a uvést další hosty. Jiné to samozřejmě je mimo polední špičku, kdy můžete získaný prostor využít k intenzivnější komunikaci s hosty, péči o jejich potřeby a na navazování dlouhodobých vztahů.

3. Nebudeme mít přehled o dění na place

Každý podnik má svůj zajetý systém práce, na který je zvyklý. To v Qerku naprosto chápeme a respektujeme. Proto se soustředíme také na přehledné informování o proběhlých platbách přehledně přímo na pokladně. Obsluze se tak nestane, že by nevěděla, jestli daný stůl má zaplaceno nebo ne. V hektických poledních a večerních špičkách je občas složité mít přehled o tom, kdo má a nemá zaplaceno. Qerko umožňuje, aby si hosté sami účet rozpočítali a zaplatili z mobilu. Vy se tak budete moct soustředit na servis a komunikaci s dalšími hosty.

4. Přijdeme o dýška

Naopak! Přes Qerko hosté dávají dlouhodobě v průměru 7 %. A to je víc než tomu standardně bývá při platbách přes terminál. My vám je pravidelně posíláme do poslední koruny.

5. Lidé si musí instalovat aplikaci, aby mohli zaplatit

Pokud budou chtít jen zaplatit, tak nic instalovat nemusí. Stačí když si vytvoří účet v Qerku (lze zrychleně přes Google účet nebo Apple ID), naskenují QR kód mobilem a hned se ukáže účet na stole. Pak mohou pomocí Google Pay nebo Apple Pay zaplatit i bez zadávání čísla karty.

6. Pro náš podnik to není vhodné

Každým rokem roste v pohostinství podíl plateb, které probíhají mobilním telefonem. I vaši hosté si už zvykli nenosit peněženku a vše odbavit jen svým mobilem. Jde o jasný a silný trend, který je určitě dobré vnímat a přizpůsobit se mu. Lidé si už dnes začali vybírat podniky také podle toho, kde zaplatí co nejpohodlněji a bez čekání.

Chci si vyzkoušet Qerko