Jaké jsou přínosy Qerka pro restaurace a kavárny?

July 7, 2022
Ondřej Novotný

Víte, jak vám může Qerko usnadnit provoz vašeho podniku? Ať už jste majitel, provozní nebo člen personálu, všichni nakonec objevíte výhody, které vám Qerko přinese.

Ušetřený čas. Pro všechny.

Představte si polední nebo večerní špičku, kdy máte všechny stoly obsazené. U vchodu nervózně postávají lidé, kteří by si u vás rádi sedli. Obsluha běhá mezi stoly s menu, dělá objednávky, roznáší jídla a rozpočítává stoly, které chtějí zaplatit. V takovém shonu nemyslí na to, že je potřeba, co nejrychleji připravit stoly pro nové hosty. Řešení ale existuje…

Qerko uvolní ruce obsluze, protože hosté si mohou rozpočítat účet a zaplatit sami přes mobil. Jednoduše si u stolu naskenují QR kód, zaplatí a hotovo. Vám se platba okamžitě ukáže v pokladním systému a s hosty se můžete rozloučit a jít se věnovat dalším zákazníkům. Jde až o 10 minut ušetřeného času na jedno placení. A to už je docela dost, nemyslíte?

Už žádné problémy s terminálem

Terminály jsou často kapitola sama pro sebe. Buď je na celý podnik jen jeden nebo je většina terminálů vybitá, případně zrovna nefunguje připojení. A to všechno opět prodlužuje dobu placení a zdržuje všechny zúčastněné. S Qerkem se vám toto nestane. Qerko je v podstatě samoobslužný terminál na každém stole, pro každého vašeho zákazníka.

Konec tištěným účtenkám

Jakmile zákazník zaplatí přes aplikaci Qerko, dostane elektronickou účtenku přímo na e-mail. Vy nemusíte žádnou účtenku tisknout a ušetříte. Vaše náklady i životní prostředí. A to se počítá.

Data o preferencích zákazníků a zpětná vazba

Už vás napadlo, jak užitečné by bylo vědět, co si u vás zákazníci nejčastěji objednávají? Jak jsou u vás spokojeni a co by naopak vylepšili? Nebo jak často se k vám vrací? Tak přesně na tyto (a mnohé další) otázky vám Qerko dokáže odpovědět. 

Přímo v Qerko aplikaci mají vaši zákazníci možnost po zaplacení udělit hodnocení včetně slovního komentáře. Vy tak dostanete okamžitou zpětnou vazbu od vašeho hosta, který u vás reálně byl. Nejde o žádné vymyšlené recenze na Googlu. Získáte tak možnost vyřešit případné nedostatky rychleji než se k vám dostanou přes jiné kanály.

Vyšší spropitné pro personál

V Qerku si hosté při platbě sami v klidu zvolí výši spropitného. Odpadá tak nervózní situace, kdy se host snaží rychle v hlavě spočítat, kolik by měl obsluze nechat na dýšku. A my víme, že přes 80 % hostů platících přes Qerko dává spropitné. A to se pohybuje v průměru o 40 % výš, než je tomu při platbě kartou nebo v hotovosti.  

Motivujte hosty, ať se k vám vrací

Lámete si hlavu, jak nalákat hosty, aby se k vám častěji vraceli a nezkoušeli obědy u konkurence? Nastavte si na pár kliknutí digitální věrnostní program. Nastavte podmínky pro jeho splnění a lákavou odměnu. Pak už stačí sledovat, jak hosté sbírají bodíky a jak často se k vám vrací. Neřešte žádné plastové kartičky, vše je digitální a bez nutnosti zásahu personálu na place.

Chci vědět o Qerku víc