5 klíčových kroků pro propagaci vaší restaurace v jarní sezóně

April 4, 2023
Markéta Bohumská

V dnešní době je propagace restaurace klíčovým faktorem úspěchu v gastronomickém průmyslu. V tomto článku se zaměříme na 5 klíčových kroků, jak propagovat vaši restauraci v jarní sezóně. Připravte se na to, jak využít jarní sezónu a posunout svou restauraci na novou úroveň!

5 klíčových kroků pro propagaci vaší restaurace v jarní sezóně

Jarní období je pro restaurace důležitým obdobím, kdy mohou využít sezónní suroviny a ingredience a nabídnout tak zákazníkům nové a zajímavé menu. Využití sezónnosti se stává stále populárnějším trendem v gastronomickém světě, který může pomoci restauracím vyniknout v konkurenčním prostředí. Pro zvýšení atraktivity restaurace je důležité nabídnout hostům tematická menu, která přilákají pozornost a zvýší chuťové zážitky. Tak jdeme na 6 klíčových kroků pro propagaci vaší restaurace v jarní sezóně.

1. Aktualizace menu pro jarní sezónu

Jaro je ideálním obdobím pro aktualizaci menu v restauracích. Zákazníci hledají nové chutě a sezónní speciality, a tak by měly restaurace nabízet nové, zajímavé pokrmy a nápoje. Při aktualizaci menu by restaurace měly zohlednit místní suroviny, které jsou typické pro jarní období a podle toho upravit svou nabídku. Nabídnout zákazníkům čerstvé a kvalitní ingredience může výrazně zlepšit zážitek z jídla a zvýšit jejich zájem o návštěvu restaurace.

Důležité je také myslet na různorodost nabídky, aby uspokojila potřeby různých skupin zákazníků. Restaurace by měly zvážit i možnosti pro vegetariány, vegany a lidi s alergiemi na potraviny. V dnešní době je velmi důležité, aby restaurace nabízely také možnosti na objednání online a s sebou, což může přilákat zákazníky, kteří si chtějí užít jídlo v pohodlí domova. Aktualizace menu je tak důležitým krokem pro přilákání nových zákazníků a udržení stávajících zákazníků, kteří hledají nové zážitky v gastronomické oblasti.

2. Marketingové aktivity nejen pro jaro

Pro úspěšné promování restaurace v období jara je klíčové investovat do marketingových aktivit. Restaurace by měly mít jasnou a atraktivní vizuální prezentaci, aby zákazníci mohli snadno najít a rozpoznat restauraci. To může zahrnovat moderní design webu, poutavou fotografii jídel a nápojů na sociálních sítích a efektní billboardy v okolí restaurace. Důležité je také zaměřit se na zákaznické recenze a reference, které mohou pomoci budovat důvěru mezi zákazníky a přilákat nové hosty. Díky Qerku od zákazníků získáte jedinečné osobní neveřejné hodnocení, které vám do očí jen tak neřeknou. Na jednom místě tak máte přání a komentáře, které vás inspirují k lepším službám ve vašem podniku.

Restaurace by měly také využívat moderní marketingové nástroje, jako jsou sociální sítě, reklamy na internetu nebo e-mailový marketing, aby oslovily širší publikum. V rámci marketingových kampaní může být vhodné nabídnout slevy nebo dárky pro zákazníky. K tomu poslouží Qerko Věrnostní program, který nabízí spoustu kombinací slev a zvýhodněných nabídek pro hosty podniku. Třeba limonáda zdarma nebo 20 % za 5. návštěvu? Rádi naši zkušení account manageři poradí, jaká sleva nebo voucher se hodí zrovna do vašeho podniku!

Dále by restaurace měly spolupracovat s místními organizacemi a pořádat eventy, které mohou přilákat nové zákazníky a zlepšit vnímání restaurace v komunitě. Spolupráce s místními médii a pořádání eventů jako např. ochutnávky nebo workshopy, mohou pomoci posílit povědomí o restauraci a zvýšit zájem zákazníků.

Marketingové aktivity jsou tak důležitým nástrojem pro získání nových zákazníků a udržení stávajících hostů, a měly by být pečlivě plánovány a provedeny v souladu s cíli a hodnotami restaurace.

3. Krátký přehled trendů a očekávání pro restaurace v období jara

Restaurace by měly být v období jara připraveny na několik trendů a očekávání zákazníků. Mezi nejvýraznější patří zvýšený zájem o sezónní suroviny a pokrmy, které odrážejí jarní období. Restaurace by tak měly upravit své menu a nabízet čerstvé a kvalitní ingredience typické pro jaro. Dále se očekává zvýšený zájem o zdravou stravu, a tak by měly restaurace nabízet možnosti pro vegetariány a vegany, ale také pokrmy s nižším obsahem tuku a cukru.

Dalším trendem je personalizace služeb a zážitků pro zákazníky. Restaurace by měly být schopny poskytnout jedinečné a přizpůsobené zážitky pro každého zákazníka, aby se cítili speciální a spokojení s návštěvou. To může zahrnovat například personalizované menu, speciální stoly pro romantické večeře nebo úpravu interiéru podle zákazníkových přání. 

Restaurace by měly také využít moderní technologie a aplikace, aby umožnily snadnější objednávání a platby a zlepšily celkový zážitek z návštěvy. Nedílnou součástí je i rezervační systém, který zákazníkům dovolí si v pohodlí domova nebo kanceláře zamluvit stůl. 

S Qerkem to má restaurace o to snadnější. V celém balíku služeb má nejenom Digitální menu, ze kterého si zákazník bude moct objednávat ke stolů nebo domů, může se i jen tak podívat, co zrovna přes jaro nabízíte. Dále získá podnik i Rezervační systém, který funguje jak v Qerko aplikaci, tak i jako odkaz na web podniku. Nepotřebuje tak vlastní rezervační systém, za který platí měsíčně několik stovek. My ho dáme zdarma ke Qerku.

4. Jarní dekorace restaurace

Vytvoření příjemné a atmosférické prostředí v restauraci a na zahrádceje pro hosty důležité. Využití květin, rostlin a světelných prvků může vytvořit jarní atmosféru, která hosty přitáhne a zlepší jejich chuťové zážitky. Zlepšení interiéru i exteriéru restaurace může pomoci vytvořit pozitivní dojem, který si hosté budou pamatovat a rádi se do restaurace vrátí.

5. Personál připravený na jaro

Kvalitní obsluha je pro zákaznickou spokojenost a úspěch restaurace naprosto klíčová. V období jara je důležité, aby byl personál připraven na sezónní výkyvy v návštěvnosti. Restaurace by měly zajistit, aby měl personál dostatečnou školení v oblasti zákaznické obsluhy, znalost nabídky a schopnost pracovat v rychlém tempu. Dále je důležité, aby byl personál v dobré kondici, aby zvládl práci v případě náhlého nárůstu poptávky v restauraci.

Kromě toho by měl personál být schopen poskytnout zákazníkům informace o aktuálních jarních nabídkách a specialitách. Pokud je personál vstřícný a ochotný, zákazníci se budou cítit více uvítáni a budou se rádi vracet do restaurace. V neposlední řadě, restaurace by měly investovat do týmových aktivit pro své zaměstnance, aby zlepšily komunikaci a spolupráci v týmu a vytvořily pozitivní pracovní prostředí. To může mít pozitivní dopad na kvalitu obsluhy a celkový výkon personálu.

Využití těchto kroků a strategií může přinést mnoho výhod pro restaurace v období jara. Zvyšuje se také povědomí o vaší restauraci a zvyšuje se počet spokojených zákazníků. Pokud chcete být úspěšní a vyzkoušet nové trendy, neváhejte a začněte pracovat na propagaci své restaurace již dnes!

Chci Qerko do svého podniku