Tipy

Jak Qerko appka funguje?

July 7, 2022

Pokud jste si ještě naši aplikaci nestáhli do svého mobilního telefonu a váháte, jestli to nebude další z řady appek, která vám akorát zabírá pamět, přečtěte si následující článek. Snad vás přesvědčíme, že Qerko je jedna z nejužitečnějších aplikací, které můžete v telefonu mít.

Google+Play+Qerko.png

2. Otevřete aplikaci a zaregistrujte se. Nejprve vyplňte e-mail, klikněte na tlačítko “Pokračovat”. Následně vyplňte vaše jméno, příjmení, telefonní číslo a rok narození. A samozřejmě nezapomeňte na heslo. Pro úspěšnou registraci je třeba souhlasit s podmínkami služby Qerko a se zpracováním osobních údajů. Nebojte se, vaše osobní údaje zůstávají v bezpečí a nikomu je dál nepředáváme. Zásady ochrany osobních údajů si můžete přečíst zde.

IMG_5167.png

3. Jakmile kliknete na tlačítko “Pokračovat”, pošleme vám na uvedenou adresu e-mail s instrukcemi pro dokončení registrace.

IMG_5169.png

4. Registraci máte hotovou! Ještě než budete moc zaplatit první útratu, je třeba do aplikace v sekci Profil přidat platební metodu. V současné době si můžete vybrat mezi platební kartou nebo stravenkovou kartou Benefity Plus. Nebo si tam nahrajte karet víc, jak je libo.

AKTUALIZACE 2/2020: Pokud máte mobilní telefon s operačním systémem iOS a používáte funkci Apple Pay, nemusíte již platební kartu do aplikace Qerko zadávat. Aplikace před platbou rozpozná, že je k dispozici Apple Pay a defaultně vám platbu přes tuto možnost nabídne.

 

Hotovo? Výborně, jdeme na první platbu!

 

5. V restauracích, kavárnách či bistrech, které akceptují Qerko (které to jsou můžete zkontrolovat zde) najdete na stole umístěný QR kód. Jsou v různých podobách - nalepený na stole, natištený na dřevěné kostičce či umístěný v dřevěném stojánku.

Adjustments.jpeg

6. Naskenujte si QR kód pomocí aplikace Qerko. Pokud by vám kód náhodou nešel naskenovat, opište číslo kódu. Číslo najdete hned na boku QR kódu.

IMG_5168.png

7. Po naskenování kódu se vám zobrazí váš účet. Vyberte si ty položky, které chcete zaplatit (mohou to být třeba všechny), výši spropitného a pomocí tzv. “svajpovacího” tlačítka potvrdťe platbu.

Qerko_AP_release.jpg

8. Jakmile zaplatíte, zobrazí se vám potvrzení o platbě a také možnost ohodnotit restauraci. Nezapomínejte na ni, prosím. Je to důležitá zpětná vazba pro restaurace!

Screen_zaplaceno.png

A to je vše! Jednoduché, že? 

Nyní pilně pracujeme na dalších zajímavých vylepšeních naší aplikace, jako je například věrnostní program či přidání dalších platebních metod. Jakmile budeme mít hotovo, dozvíte se to mezi prvními!