Jak Qerko appka funguje?

July 7, 2022
Ondřej Novotný

Pokud jste si ještě naši aplikaci nestáhli do svého mobilního telefonu a váháte, jestli to nebude další z řady appek, která vám akorát zabírá pamět, přečtěte si následující článek. Snad vás přesvědčíme, že Qerko je jedna z nejužitečnějších aplikací, které můžete v telefonu mít.

1. Aplikaci si můžete do telefonu stáhnout z App Store či Google Play.

2. Otevřete aplikaci a použijte zrychlenou registraci např. pomocí Google nebo Facebook účtu. Registrací do Qerka souhlasíte s podmínkami služby Qerko a se zpracováním osobních údajů. Nebojte se, vaše osobní údaje zůstávají v bezpečí a nikomu je dál nepředáváme. Zásady ochrany osobních údajů si můžete přečíst zde.

3. Po klasické registraci přes e-mail ale i po zrychlené registraci vám pošleme na uvedenou adresu e-mail s instrukcemi pro dokončení registrace.

4. Potvrďte a registraci máte hotovou! Ještě než budete moc zaplatit první útratu, je třeba do aplikace v sekci Profil přidat platební metodu. Na výběr jich máte spoustu. Kromě platební karty také i stravenkové karty Sodexo, Edenred a Benefit Plus nebo odložené platby od Twisto a Skip Pay. Pokud v telefonu použiváte Google Pay resp. Apple Pay, tek nemusíte přidávat nic. Tato metoda se automaticky propíše i do Qerka. Rovnou můžete jít Qerko vyzkoušet! 

Hotovo? Výborně, jdeme na první platbu!

 

5. Podívejte se do aplikace Qerko do sekce Kam zajít (odkaz vlevo dole na skenovací obrazovce) a nejděte si podnik, který je vám nejvíce po chuti. Můžete využít vyhledávání, filtraci anebo klidně můžete jezdit prstem po mapce podniků. Ve všech těchto restauracích máte jistotu, že zaplatíte nejpohodlněji na světě. Jak na to, se můžete mrknou i u nás na Instagramu.

V restauracích, kavárnách či bistrech, které akceptují Qerko najdete na stole umístěný QR kód. Jsou v různých podobách - nalepený na stole nebo na dřevěné kostičce či umístěný v dřevěném stojánku.

6. Naskenujte QR kód pomocí aplikace Qerko. Pokud by vám kód náhodou nešel naskenovat, opište číslo kódu. Číslo najdete přímo na QR kódu.

7. Po naskenování kódu se vám zobrazí váš účet. Vyberte si ty položky, které chcete zaplatit (mohou to být třeba všechny), výši spropitného a pomocí tzv. “svajpovacího” tlačítka potvrďte platbu.

8. Jakmile zaplatíte, zobrazí se vám potvrzení o platbě a také možnost ohodnotit restauraci. Nezapomínejte na ni, prosím. Je to důležitá zpětná vazba pro restaurace!

A to je vše! Jednoduché a hlavně pohodlné, že? 

Chci vědět o Qerku víc