Jak Qerko pomáhá restauracím během polední špičky?

May 22, 2023
Ondřej Novotný

Pokud přes oběd nabízíte polední meníčka, tak to znáte... V 11 se začnou hrnout davy hladových hostů, kteří mají 30 minut na oběd a očekávají, že dostanou jídlo i účet prakticky ve chvíli, kdy o něj požádají. Noční můra pro personál jak vyšitá.

Máme pro vás hned několik tipů a příkladů, jak Qerko pomáhá svým klientům vše v pohodě zvládat v polední (ale i ve večerní) špičce. A to navíc ještě s vyššími tržbami a spropitným, než před tím. 

Otáčejte stoly rychleji a vydělávejte víc

Na poledním menu zpravidla bývá nízká marže a mnoha restauracím se nemusí vůbec vyplácet. Není ale možné od meníček jen tak upustit, protože by vás mohli opustit i vaši stálí hosté.

Jak z toho ven? Qerko pomáhá restauracím odbavovat hosty mnohem rychleji tím, že hosté si mohou sami rozpočítat účet a zaplatit ze svého mobilu. Vy díky tomu ušetříte čas, ve kterém otočíte mnohem více stolů a prodáte více obědů. 

Ve frekventovaném poledním podniku dokáže Qerko otočit až o 400 stolů víc za měsíc. Kolik na tržbách navíc by to pro vás bylo, si klidně spočítejte.

Pochlubte se svým poledním menu

Přemýšlíte, jak nalákat lidi na oběd zrovna k vám do restaurace? Polední menu na webu je základ, ale kolik lidí chodí k vám na web? V aplikaci Qerko máte možnost ukázat své polední menu i s fotkami na profilu restaurace více než 500 000 uživatelů Qerka. Ti se v době oběda rozhodují, kam ve svém okolí zajít a dívají se do aplikace na inspiraci. Nepromarněte tuto příležitost a propagujte svůj podnik zdarma na mapě Qerko podniků. 

Ušetřete nohy a nervy obsluhy

V našem článku Kolik kilometrů denně nachodí obsluha v restauraci? jsme ukázali, že personál na place denně nachodí přes 22 000 kroků. Když se k tomu přidá i stresová situace z lokálu plného netrpělivých hostů čekajících na objednání, na jídlo nebo třeba na zaplacení, nejednomu číšníkovi nebo servírce proběhne hlavou myšlenka na výpověď.

Qerko pomáhá snižovat čekání na zaplacení nejen z pohledu hostů, ale pomáhá tak ulevit i personálu. Ten nemusí běhat po lokále s kasírkou ani s terminálem, ale může se v klidu věnovat servisování jiných hostů a komunikaci s nimi.

Získejte více na spropitném

Obědová doba bývá z pohledu výše spropitného nevděčná. To ale platí jen pro platební metody jako je hotovost a terminál. Výše průměrného spropitného, které hosté nechávají  přes Qerko, převyšuje 7 % z útraty. To je o cca 40 % víc, než tomu běžně bývá u platebních terminálů. To je jasné vítězství pro personál - méně stresu a námahy za vyšší spropitné. A to je něco, nad čím už se vyplatí přemýšlet.

Zlepšete komunikaci s hosty

V polední špičce je personál pod tlakem času a nemá prostor na komunikaci s hosty. Díky tomu, že hosté mohou zaplatit sami přes Qerko, získáte více času na získávání zpětné vazby od vašich hostů, na přípravu stolů pro nové hosty nebo na budování vztahů s vašimi štamgasty. Komunikace s hosty a zájem o ně je v pohostinství základ úspěchu. Nepodceňujte tento bod ani při poledním shonu a využívejte moderní technologie, které vám s tím mohou pomoci.

Chci zjistit více o Qerku